Turniej Klubów Partnerskich

30.03.2014 RUSZYŁA LIGA KLUBÓW PARTNERSKICH

CO TO JEST LIGA KLUBÓW PARTNERSKICH?

Osiem zespołów – Ursus, Drukarz, Varsovia, SEMP, Legionovia, Józefovia, oraz po dwie drużyny wystawione przez Legię Warszawa – spotykać będzie się raz na 1-2 tygodnie. Każda kolejka rozegrana zostanie na boisku jednego z zespołów. Gospodarzem pierwszej będzie Varsovia, następne rozegrane zostaną kolejno: w Ursusie, na Łazienkowskiej, w Legionowie, w Józefowie, na Zielenieckiej, a 25 maja, w ostatnim zaplanowanym dotąd terminie, wszystkich zawodników czeka wyprawa na Ursynów.

Zespoły grać będą w 6-osobowych składach (bramkarz i pięciu graczy w polu) na boisku rozmiaru ¼ pełnowymiarowego placu gry. Mecze trwać będą 60 minut podzielonych na kwarty – po 15 minut każda.

Przyjęta nazwa – Liga Klubów Partnerskich – sugeruje rywalizację, walkę o punkty, która w ostatecznym rozrachunku prowadzić ma do wyłonienia jednej, zwycięskiej drużyny, ale… pozory mylą. Wewnętrzne rozgrywki pomiędzy Klubami Partnerskimi będą polegały wyłącznie na dążeniu do podnoszenia poziomu zawodników, nie na walce o wynik. Rezultaty poszczególnych meczów nie będą podawane do wiadomości.

Liga Klubów Partnerskich, przez swój nierywalizacyjny, prorozwojowy charakter, nie naraża szkoleniowców na pokusę „stawiania autobusu” w polu karnym. Zarówno oni, jak i ich podopieczni wiedzą bowiem, że rezultat niczego nie zmienia. Takie warunki pozwalają na większą swobodę we wdrażaniu rozwiązań ćwiczonych na treningach w realiach meczowych. Jednocześnie Liga stwarza możliwość sprawdzania się w spotkaniach z wysokiej klasy zespołami, bo właśnie takie objęte są współpracą w ramach projektu Klubów Partnerskich.

Choć nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja, rozgrywki nie będą całkowicie pozbawione elementu rywalizacji. Po każdym dniu meczowym trenerzy wybiorą „dream team” kolejki, a zawodnicy, których szkoleniowcy wyróżniać będą najczęściej, staną przed szansą uzyskania ciekawych nagród.