JÓZEFOVIA JÓZEFÓW KLUBEM PARTNERSKIM LEGII WARSZAWA

Od sezonu 2013/2014 Legia Warszawa rozpoczęła ścisłą i długoterminową współpracę z siedmioma Klubami Partnerskimi: Ursusem Warszawa, SEMP Warszawa, Varsovią Warszawa, Drukarzem Warszawa, Legionovią Legionovo, Józefovią Józefów oraz Zagłębiem Sosnowiec.

Zasady współpracy pomiędzy Akademią Piłkarską Legii Warszawa a Klubami Partnerskimi dotyczą rozwoju piłkarstwa dziecięcego i młodzieżowego, podnoszenia poziomu szkolenia przy udziale i wykorzystaniu potencjału Legii Warszawa, w celu odpowiedniego przygotowania młodych piłkarzy do profesjonalnej kariery.

W ramach współpracy Legia Warszawa udostępniła Klubom Partnerskim wiedzę dotyczącą metodologii szkolenia, standardów wychowawczo-organizacyjnych oraz zasady prowadzenia profesjonalnej akademii piłkarskiej szkolącej dzieci i młodzież. Dodatkowo, odbywa się współpraca o charakterze promocyjnym i marketingowym.

Akademia Piłkarska na bieżąco nadzoruje jakość Współpracy oraz zbiera informacje o wszystkich trenujących w Klubie Partnerskich Zawodnikach.